Med impresivnimi paviljoni se skriva tudi zanimiv kotiček, ki govori o preteklosti in etnološki dediščini tukajšnjih prebivalcev.
V vročih poletnih mesecih so se prebivalci preselili v gorat svet, kjer so živeli v hišicah, zgrajenih iz kamnov, ki so bile največkrat krite s palminimi listi. Večina jih je bila pravokotnih, kot ta na zgornji sliki, nekatere pa so bile tudi okrogle.
Bayt al shaer šotori, v katerih so bivali v puščavi, so bili črni z geometrijskimi vzorci ob strani. Ime pomeni hiša iz dlak, saj so bili narejeni iz kozjih dlak, ki so jih tkale ženske. Gospa na sliki pa izdeluje posode, košare in ostale pripomočke iz palminih listov.
Na ogled so tudi obmorski domovi in obrt ter delo, ki sta pripadala predvsem moškim.
Izdelovanje košar za lovljenje morskih plodov, mrež, ladij in pripomočkov za plovbo pa tudi potapljanje in nabiranje biserov.
Talli – tradicionalno ročno delo izdelovanja ozkih trakov, ki so jih uporabljali za okraševanje oblek in drugega tekstila. Izdelovale so jih ženske na blazini z obračanjem in pletenjem različnih pramenov niti.
Ljudje so vzgajali sokole za lov, za lažje preživetje v puščavi, kjer so viri zelo omejeni. Tradicija, ki je stara več kot 4000 let, je v Združenih arabskih emiratih še danes zelo cenjena.